Her türlü makineyi döndürmenin, yürütmenin hareket ettirmenin tek bir yolu var; uygun bir rulman kullanmak. Rulmanı döner ekipmanların kalbi olarak da tanımlamak yanlış olmaz. Rulmanın kullanımı,bakımı ve makineye monte edilmesi aşamalarında ise teknik elemanların yetişmiş olması büyük önem arz etmektedir.Otomotiv, sanayi makineleri, makine imalatı, küçük ev aletleri gibi sektörlerde geniş bir kullanım alanı olan rulman, ülkemizde ithalatı fazlaca yapılan bir makine aksamıdır.300.000 civarında değişik çeşidi bulunan rulmanın kalitesi AR-GE çalışmalarıyla sürekli geliştirilmektedir.

İlk insanlar kütleleri bir yerden başka bir yere taşımak istediklerinde, cisimlerin sürtünme ve fren etkisinden dolayı zorluklar yaşamışlar, cisimleri çekeleyip itmek yerine, yüzey ile cisim arasına örneğin ağaç parçaları gibi silindirik parçalar koyarak hareket ettirmişler ve böylece daha az güç harcadıklarını anlamışlardır.Bu sistemi zaman içinde daha da geliştirmişler ve bir kütleye tekerlekler bağlamışlar, ilk araçları geliştirmişlerdir.Daha sonraları kaymalı yataklar kullanmışlar, ilerleyen zaman içinde yuvarlanma elemanlarının ilk örneklerini yerleştirmeye çalışmışlardır. Ancak 20.YY başına kadar pek başarılı olamamışlardır.

2002 Yılında Süleyman SAYIM tarafından şahıs firması olarak kurulan firmamız sizlerden aldığı güçle 2009 yılından itibaren Sayim Rulman Oto Yedek Parça Sanayi Ve Ticaret LTD ŞTİ. olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Ağırlıklı olarak rulman, kayış ve keçe toptan – parekende satışlarımız yapılmaktadır. Firmamızın deneyimli personeli ve tecrübemizle sizlerin bu konudaki her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilmekteyiz.

En önemli ilkemiz DÜRÜSTLÜK ve AKILCI ÇÖZÜMLERLE ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılamaktır.

Leave a comment

SAYIM RULMAN OTO YEDEK PARÇA SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.

Hakkımızda

2001 Yılında Süleyman SAYIM tarafından sahıs firması olarak kurulan firmamız sizlerden aldığı güçle 2009 yılında limited şirket olarak sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.Firmamızın kurulduğu günden beri önem verdiği ürün yelpazesinin genişliği,fiyatlarımızın uygunluğu,tecrübe ve bilgilerimizin size ulaştırmadaki hassasiyetimiz bizi her geçen gün güçlenmemize sebep olmuştur.

Çalışma Saatlerimiz

  • Hafta İçi Her Gün:  09:00 - 18:00
  • Cumartesi:  09:00 - 12:00
  • Pazar: Kapalı

İletişim

Telefon: +90 232 459 98 89

Fax: +90 232 459 98 88

Mail: info@sayimrulman.com

Adres: Mersinli Mahallesi, 2828. Sk. No:23, 35170 Konak/İzmir Türkiye

©Sayim Rulman 2019.Tüm Hakları Saklıdır!

stark-ajans-logo

[booked-calendar style="list" calendar="52"]